Jakie akcesoria warto dobrać do drzwi zewnętrznych?

Jeśli udało Ci się już wybrać odpowiedni dla swojego mieszkania model, czas na kolejny etap wykańczania! Akcesoria do drzwi zewnętrznych są nie mniej ważne niż główny trzon całej konstrukcji. Wiele z nich pełni ważną funkcję z punktu widzenia bezpieczeństwa, użyteczności, długowieczności produktu, a w końcu – estetyki. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych akcesoriów, które podzieliliśmy na dwie grupy: te niezbędne oraz te, które warto zamontować.

Niezbędne akcesoria drzwiowe

* Klamka – czyli oczywista oczywistość. Możemy zdecydować się na klamkę na rozecie lub długim szyldzie albo też na nieco mniejszą gałkę.

* Okapnik – bardzo ważny dodatek, jeśli mieszkamy w domu, a nasze drzwi zewnętrzne otwierają się do środka pomieszczenia. Okapnik zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci do wnętrza mieszkania.

* Odbojnik – niezwykle dyskretny element, dzięki któremu nie musimy odmalowywać przedpokoju co parę miesięcy!

Nie tylko klamki – czyli akcesoria, w które warto zainwestować

* Czytnik linii papilarnych – najbardziej innowacyjny system kontroli dostępu. Dzięki niemu nie ma mowy o nieproszonych gościach: do wnętrza pomieszczenia wejdzie tylko osoba, której odcisk został uprzednio zarejestrowany. Takie czytniki szczególnie cenione są w miejscach pracy, które zatrudniają wiele osób.

* Klawiatura numeryczna – zamontowane na szyldzie klamki rozwiązanie świetnie sprawdza się w wynajmowanych mieszkaniach za pośrednictwem platform typu AirBnb. Nie musisz dorabiać niezliczonej liczby kluczy, a możliwość częstej zmiany kodu zapewnia Ci pełny komfort i bezpieczeństwo.

* Wizjer cyfrowy – następca klasycznych wizjerów, tzw. judaszy. Umożliwiają sprawdzenie, kto stoi po drugiej stronie zewnętrznych drzwi, ale w dużo bardziej precyzyjny i dyskretny sposób. Dzięki wizjerom elektronicznym nie masz wątpliwości, kim jest niespodziewany gość Twojego domu.

Jesteś na etapie wybierania drzwi zewnętrznych do swojego mieszkania? To najlepszy moment na wybór akcesoriów! A nawet jeśli przysłowiowa klamka już dawno zapadła, zawsze można zmodernizować istniejący system zamykania, wymieniając część elementów na nowsze lub wzbogacając go o innowacyjne rozwiązania.