12/10/2017

Polstar Production System - PPS

Od początku rozpoczęcia działalności nasza firma skupiała się na optymalnym zaspokojeniu potrzeb klienta – zarówno partnera handlowego jak i też klienta ostatecznego. Dlatego też zaczęliśmy wdrażać nowoczesny system produkcyjny oparty na filozofii Toyoty. Budowę tego systemu oparliśmy o trzy filary:

·      Q – jakość (Quality)

·      D – czas dostawy (Delivery)

·      C – koszty (Cost)

Budowę nowoczesnego systemu produkcyjnego Polstar Production System powierzyliśmy osobom zajmującym się od kilkunastu lat wdrażaniem szczupłego zarządzania w firmach produkcyjnych w Polsce, ale biorących również udział w projektach międzynarodowych. Doświadczenie zdobyte w realnym wdrożeniu tego systemu w fabryce w Polsce, przy udziale guru wdrażania systemu TOYOTY pana Hitoshi Takedy,  oraz udział w szkoleniach i warsztatach m.in. w Niemczech (Festool Engineering) czy też Japonii (Toyota, Omron ) daje nam szanse, iż obrana przez nas droga rozwoju pozwoli zaspokoić rosnące wymagania rynku zarówno jeśli chodzi o jakość, czas dostawy oraz cenę.

Wdrożyliśmy u nas kulturę organizacyjną pozwalającą na odbywanie comiesięcznych warsztatów nie tylko na wydziałach produkcyjnych, ale również w obszarach wspierających sprzedaż. Mapowanie strumienia wartości (Value Stream Mapping ) pozwala nam na znaczną redukcję czasu dostawy produkowanych przez nas drzwi do klienta. Warsztaty w obszarach produkcyjnych nie dotyczą wyłącznie tematów związanych ze zwiększeniem produktywności, ale główny nacisk położony został na wbudowaniu jakości w proces (QiP). Umiejętnie wykorzystując proste narzędzia (5Why, diagram spaghetti, arkusz pracy standaryzowanej, One Point Lesson) stale pogłębiamy jakość naszego procesu , a tym samym jakość naszych wyrobów.